Het Amsterdamsche Voetbal volgt dit seizoen vier jonge Amsterdamse voetbalbeloften onder wie Florian van WV JO13-1.
Hier hun verslag van de wedstrijd van 11 oktober:
Zaterdagochtend, het complex van WV-HEDW in Oost. De lucht is fris, de spanning hangt rondom de dug-out. Voor de O13 van WV-HEDW wacht een zware tegenstander: FC Volendam. Een club die bekendstaat om zijn technische vaardigheid. Volendam heeft in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal de meeste internationals geleverd. Het zang- en voetbaltalent stroomt in het voetbalgekke dorp uit de waterkraan. Pier Tol, Wim Jonk, Keje Molenaar, de broers Arnold en Gerrie Mühren hebben allemaal voor het Nederlands elftal gespeeld. Wim Jonk is momenteel assistent-bondscoach. Joey Veerman is één van de recentere Volendamse internationals. Florian (12) staat aan de aftrap. Aanvaller, slimme speler, goede individuele actie in huis. En zoals wel vaker in het voetbal: het begint zeer hoopvol voor WV-HEDW, maar eindigt anders dan gehoopt.
“We dachten wel dat het pittig zou worden,” vertelt Florian na afloop. “Maar eigenlijk ging het in de eerste helft heel goed. We zaten er kort op en hadden veel de bal. We speelden eigenlijk continue op hun helft.” Na een vroege penalty voor Volendam (0-1), recht WV-HEDW de rug. “We maakten 1-1 via Tom op mijn assist en vlak voor de rust komen we zelfs op 2-1. Dat voelde echt als een succesmoment. Ik scoor zelf natuurlijk ook heel erg graag, maar twee keer een assist geven waar een doelpunt uit valt is ook mooi en altijd leuk natuurlijk.”
In de rust klinkt de boodschap van trainer Yassir helder: doorgaan, blijven spelen zoals in de eerste helft. “Hij zei: ‘Als we dit volhouden, wordt het een mooie middag.’ Maar dat liep net even anders,” zegt Florian met een ietwat valse glimlach. Kort na rust valt al de gelijkmaker. “Toen ging het snel,” vertelt Florian. “Na de 2-3 probeerden we één tegen één te spelen, om weer druk te zetten en gelijk te komen. Dat was best lastig. Er vlogen wat ballen knullig in, je weet wel van die intikkers. Dat hoort ook bij het risico dat we namen.”
De eindstand: 2-8 voor Volendam. Florian: “Dat klinkt als een kansloze nederlaag, maar we hebben in fases echt goed gevoetbald. En het niveau was hoog. Achteraf hoorden wij dat de ouders en andere toeschouwers met open mond hebben staan kijken, zo goed speelden wij. Zeker de eerste helft.”
Tussen toetsen en tackles
Naast het voetbal is Florian ook gewoon scholier, net als zijn ploeggenoten, en niet zomaar eentje. Hij zit in de eerste klas van het Vossius Gymnasium, een VWO-school in Amsterdam-Zuid waar Latijn en Grieks vaste prik zijn. “Deze week is echt druk,” zegt hij. “Ik heb vier toetsen; Engels en muziek, woensdag Frans en donderdag Latijn. En dan nog mijn boekbespreking voor Nederlands, over De Witte Stip. Een boek over een voetbalschool in Afrika. Helemaal zelf gekozen.” Plannen is dus belangrijk: ,,Ik moet veel plannen, vooral deze week. Maar het lukt wel. Soms is het huiswerk al half af op school.”
Het team traint intensief, zelfs tijdens de (herfst)vakanties. “We trainen gewoon door, volgende week zelfs twee keer op een dag anderhalf uur,” vertelt Florian. “Toch zijn er ook dagen dat ik lekker niets doe of met vrienden afspreek. Vrije tijd is ook wel fijn. Maar, ik moet ook wel wat aan school doen want in november komt er weer een periode aan met veel belangrijke toetsen.” Komend weekend wacht een tweede bekerwedstrijd, tegen Koninklijke HFC. “We spelen dan op een iets kleiner veld, negen tegen negen. Het is een pilot vanuit de KNVB. Een paar spelers die heel veel hebben gevoetbald doen dan niet mee. Die krijgen rust. We zitten in een bekerpoule met Zeeburgia O13-1, Koninklijke HFC O13-1 en AFC’34 O13-1.”
Zaterdagochtend 18 oktober speelt WV-HEDW, aanvang 10.15 uur op Sportpark Middenmeer, tegen de rivaal uit Haarlem.