Het Amsterdamsche Voetbal volgt dit seizoen vier jonge Amsterdamse voetbalbeloften onder wie Florian van WV JO13-1.
Hier uitgelicht het verslag van hun wedstrijd op 6 december tegen PVCV
WV‐HEDW O13 schitterde met een 10-1 zege. Maar dat was nog niet alles. Het team staat binnenkort een avontuur in Valencia (Spanje) te wachten. Afgelopen zaterdag kende de O13-selectie van WV-HEDW misschien wel de meest overtuigende wedstrijd van het seizoen. Tegen PVCV uit Vleuten (Utrecht) werd met maar liefst 10-1 gewonnen, een score die niet alleen een boost aan vertrouwen geeft, maar ook precies wat ze heel graag wilden. Florian begon op ‘de tien positie’ en maakte een hattrick. “Het was geen heel mooi voetbal,” zegt hij nuchter. “We moesten eigenlijk wel dubbele cijfers halen, maar in de eerste helft was het niet zo best, de trainer Yassir was daar ook duidelijk over.” WV-HEDW leidde met 6-1 bij rust en ondanks de ruime voorsprong was de technische staf streng: het moest beter. Florian: “We speelden zaterdag uiteindelijk niet geweldig, maar we scoorden wel veel.” Volgens Florian gaat de strijd bovenin nog alle kanten op. “Als we de laatste wedstrijd winnen van onze concurrent Koninklijke HFC worden we sowieso vierde. Alles zit dicht bij elkaar.” Het seizoendoel, handhaven in de Tweede Divisie, is inmiddels ruimschoots gehaald. Zonder enige vorm van verlegenheid: “Ik had dit eigenlijk wel verwacht.” Intussen wacht Florian nóg twee uitdagingen: toetsen op school. Deze week een wiskunde SO, volgende week een Engels SO. En dan….?
Trainingskamp: maanden voorbereiding, eindelijk vertrek! Een trainingskamp naar Spanje hing al sinds het begin van het seizoen in de lucht. Maar het bleek organisatorisch een puzzel: spelers moesten twee dagen eerder weg dan de officiële vakantie. Uiteindelijk kreeg iedereen toestemming en kon het plan door. Pas vorige week tijdens de informatieavond bij WV-HEDW werd alles definitief bevestigd. Donderdag 18 december vertrekt de selectie om 04.30 uur. Eerst reist de groep in Spanje met de bus in de provincie Valencia naar Estadio Mestalla, het stadion van Valencia CF. “Een stadiontour, wat rondkijken en daarna door naar het hotel”, weet Florian. Na de check-in is er nauwelijks tijd om uit te pakken: half uur later melden in de lobby om te gaan zwemmen. Er is ook een heus avondprogramma.
Er volgt de volgende dag een bezoek aan de Ciudad de las Artes y las Ciencias (Museum), de spelers hebben vrije tijd én een beachvolleybaltoernooi. ’s Avonds staat een quiz op het programma. Zaterdag speelt WV-HEDW een oefenduel tegen een vergelijkbare club van het niveau wat het team tegenkomt in de Tweede divisie. Daarna gaat de groep richting stadion van Levante, voor de wedstrijd Levante – Real Sociedad in Estadio Ciudad de Valencia. Zondagmiddag is dan de terugreis naar Amsterdam. Het bijzondere aan dit mooie kamp zijn de voorbereidingen op het nieuwe jaar 2026 en de oefenduels tegen BVO-teams in januari. “We hebben er enorm veel zin in”, vertelt Florian. “Een klein groepje ouders gaat mee om te helpen met de organisatie en voor verdere hulp.”
De trip naar Spanje zal tijdens de winterstop in een extra item uitvoerig aan bod komen. Verder stopt deze rubriek eventjes tijdens de winterstop. Wel zal er een ‘special’ komen over ‘Meiden die Strijden’. We spreken met een aantal Amsterdamse meiden die in de middenbouw van WV-HEDW, SDZ, Sporting Martinus en a.v.v. Swift spelen met jongens en bij BVO’s of de KNVB al op de radar staan. Hoe beleven zij hun sport? En wat vinden zij van het spelen met jongens op Landelijk Niveau.
Mijntje Rijnen in actie in de Tweede divisie
Zie special: Vier meiden die strijden: talent, toewijding en topsportmentaliteit Met Mijntje en Malou van WV JO13-1 !
Extra item: WV-HEDW O13-1 ruilt regen en kou in voor zon: voetbal, vriendschap en véél energie in Valencia