• Over de status van het hoofdveld, bouw kleedkamers etc.

  • Bericht van de voorzitter d.d. 26 september 2026

    Het seizoen 26/27 is inmiddels voor alle teams weer begonnen. WV heeft 111 teams ingeschreven. Prachtig om te zien met hoeveel plezier er weer getraind en gespeeld wordt! Om dat te faciliteren hebben we op alle dagen 5 kunstgrasvelden en in het weekend 3 grasvelden beschikbaar. En inmiddels ook 21 kleedkamers. Graag praat ik jullie bij over een aantal ontwikkelingen en uitdagingen op dat gebied.

    Hoofdveld

    Allereerst het hoofdveld. Bijna letterlijk een hoofdpijndossier. Al een paar keer over gerapporteerd. Hierbij een actuele update. Heel kort nog even de problematiek. In maart dit jaar is er op het hoofdveld een gloednieuw kunstgrasveld opgeleverd. Volgens een “state-of-the art” methode: kort gezegd alleen vezels en mineraal zand (dus geen kurk-infill). Er liggen al ruim een jaar 2 kunstgrasvelden (naast de padelbaan en aan de Middenweg) volgens dezelfde methodiek en die voldoen goed. Dit veld zou nog een gradatie beter moeten zijn maar helaas is er vanaf het begin een hoop gedoe. De spleten, plooien en hobbels zijn inmiddels “glad gestreken”. Maar helaas is het veld -ondanks een aantal behandelingen- nog steeds te glad. Een tussentijdse keuring door een onafhankelijke instantie toonde dit ook overduidelijk aan. WV is nu al bijna 2 maanden in overleg met de gemeente, eigenaar van het veld: hoe wordt dit zo snel mogelijk en structureel opgelost? Hoewel de gemeente de problemen met het veld volledig erkent, verlopen de gesprekken hierover (tussen gemeente en aannemer) helaas nogal traag. Er is dan ook nog weinig voortgang geboekt.

    De huidige status is als volgt. Recent heb ik weer gesproken met de gemeente. De aannemer heeft vorige week een aantal testen gedaan in proefvakken op het veld met -eenvoudig gesteld- meer zand. De uitkomsten waren volgens de aannemer bevredigend. De gemeente geeft de aannemer de kans op deze manier het veld kwalitatief in orde te brengen. Op “korte termijn” (helaas nog geen harde timing bekend) zal het hele veld bewerkt worden. Direct daarna volgt weer een keuring op alle onderdelen. Harde voorwaarde (van WV) is dat het veld dan kwalitatief helemaal in orde moet zijn. We moeten 10 jaar verder met dit veld: het moet dus structureel helemaal in orde zijn.

    Wordt vervolgd, ik houd jullie op de hoogte. Vandaag een publicatie op de site van Het Parool.

     Kleedkamers

    Ook hierover heb ik al eerder bericht. Helaas hebben we hier flink wat tegenslag gehad waardoor de oplevering veel later dan gepland plaatsvindt. Het goede nieuws: de kleedkamers kunnen gebruikt worden! Wel moet er de komende tijd nog flink wat afwerking plaatsvinden, bijv. raamkozijnen etc. Maar we zijn erg blij dat we nu 4 extra volwaardige kleedkamers volledig kunnen inplannen. Dus kunnen nu ook programma’s met soms 40+ wedstrijden op zaterdag door Han van Popering zonder al te grote problemen met de kleedkamer-indeling gepland worden.

    Overig

    Ik krijg veel vragen over de status/toekomst van het “gebouw” van Ankaraspor. Helaas kan de gemeente nog geen duidelijkheid geven, er lopen nog juridische procedures. En de krakers in het voormalige clubhuis van Overamstel zitten er nog wel even begrijp ik. Daar hebben we overigens geen last van.  De puinhopen die de brand in de loods van de gemeente heeft achtergelaten zijn inmiddels gelukkig opgeruimd. Nieuwe machines die verloren zijn gegaan, zijn inmiddels besteld zodat de dienstverlening weer zo goed mogelijk op peil gebracht kan worden.

    Tot zover even, mooi weekend.

    Ronald Nijsen

     

    Het Amsterdamsche Voetbal: Nieuw hoofdveld bezorgt WV-HEDW vooral kopzorgen: kunstgras voorlopig onbespeelbaar

    In het Parool van 28 september:

    AT5 uitzending van 4 oktober: