Een aanvallend nogal tandeloos WV-HEDW incasseerde in de semi-derby tegen Sporting Martinus de derde nederlaag van dit seizoen. Voor rust profiteerden de bezoekers tweemaal van missers in onze verdediging. Na rust heerste WV maar pas in de extra-tijd konden we met een door Rida Najib benutte penalty iets terug doen. Wat als de razendsnel uitbrekende Oscar Abouseada niet grof onderuit was gehaald in de allerlaatste minuut? Rood voor de dader maar ook voor Tim Correia , zijn tweede geel. Vier uit vijf, onder de maat.
In ons team een basisplaats voor Ken Raghoebar als opgeschoven rechtsachter. In de spits Mats Eising van 2006. Damien de Vegt was terug, maar begon als bankzitter. Maar eerst pupil RAPHAEL WAAL die de Martinusdoelman de verkeerde kant op liet duiken.
Aftasten was het beeld van de beginfase waarin WV meer de combinatie zocht en de Amstelveners overwegend van de lange bal waren. De openingstreffer viel uit de toch al dreigende lucht: Tim de Jong bracht Levy van Lierop in problemen met een stuiterbal, Martinusspits Dino Janssen profiteerde en schoot onhoudbaar raak (0-1, 19’), nota bene de eerste doelpoging van de roodgelen. De gasten kregen door onze speelwijze veel ruimte op hun rechterkant en het was vanaf daar dat Tiago Conceicao dos Santos de bal voor ons doel mocht plaatsen waarna Ahmet Celik kon binnenschuiven (0-2, 25’).
In aanvallend opzicht had WV tot dan weinig laten zien tot een uithaal van Tim Correia tegen de lat waarna Peer van Paasen opnieuw vuurde en doelman Dean Palmer redde (34’). Kort daarop moest de Amstelveense sluitpost naar de hoek toen Mats Eising inkopte na voorbereidend werk met hoge voorzet van Sureyo Macrander (36’). Oscar Abouseada leverde een knappe pass waar Jordy Dijkhuizen vlak voor de doelman net niet bij kon. En dat was het, rust met 0-2 achterstand. Wat nu ?
Coach Tom Verhoek besloot het systeem met drie centrale verdedigers voor de tweede helft los te laten, voor Levy van Lierop kwam Mick van Moerkerk. Inderdaad, terwijl de aangekondigde regen overvloedig naar beneden kwam ging WV langdurig in het offensief. Meer dan een aantal hoekschoppen leverde het niet op. Nog een aanvallende wissel: Damien de Vegt erin, Jordy Dijkhuizen naar de kant (66’). De op rechts verdienstelijk spelende Ken Raghoebar raakte geblesseerd, Tijn van Velzen nam zijn plek over (69’). Ook aan Amstelveense kant werd gewisseld. Onze invaller, Tijn dus, kreeg van de Amsterdamse arbiter Felix Lang de gele kaart bij een tackle aan de zijlijn. En trok de aandacht met een venijnig schot waar doelman Palmer echter geen moeite mee had. Martinus kwam nauwelijks in de buurt van Dion Thomas die eigenlijk een rustige middag had.
Aan de overkant mochten we op twintig meter van het doel een vrije schop nemen na een overtreding op Tim Correia. Mick van Moerkerk knalde in de muur waarna Tim op de achterlijn in duel raakte naar aanleiding waarvan de scheidsrechter hem een gele kaart toediende die nog gevolgen zou hebben (84’). Eindelijk gevaar aan de overzijde maar Bjorn van Breenen zocht na een corner ons doel te hoog. Laatste wissel bij WV: Rida Najib voor Mats Eising (86’).
Zo kwamen we terecht in zeven minuten extra-tijd waarin het alsnog roerig werd in deze sportieve pot. Dylan Cardol, minder op dreef dan in vorige wedstrijden, schoot over de lat. Maar een voorzet van dezelfde speler leverde ons een strafschop op omdat Van Breenen de bal met de arm raakte. Deze keer mocht Rida Najib het proberen en die schoot naar verwachting feilloos raak (1-2, 94’). Onrustige slotminuten: na een afgeslagen Martinusaanval brak Oscar Abouseada perspectiefrijk uit maar werd door de Amstelveense invaller Nour Zafzafi onderuit geschopt. Weg laatste kans. Bij enig tumult hierna duwde Tim Correia een tegenstander en kreeg tweede geel = rood. Dader Zafzafi ontving een directe rode kaart. Vrije schop WV maar daar kwam geen aanval meer uit waarna einde.
Derde nederlaag, reden tot zorg. Sporting Martinus benutte de weinige kansen, WV drong aan maar creëerde weinig. Zal beter moeten, te beginnen in Julianadorp (waar Martinus overigens met 1-6 won). Voorlopig staan we op de tiende plaats maar het zondagprogramma kan ons nog doen zakken.
Het aanwijzen van een man-of-the-match was in dit matig optreden van ons team niet gemakkelijk. Enige externe deskundigen droegen bij aan de beslissing de titel toe te wijzen aan PEER VAN PAASEN die inderdaad als schakelende middenvelder een degelijke wedstrijd speelde.
Zaterdag a.s. gaan we naar Julianadorp. De wedstijd zaterdag begint om 17.00 uur. Tegenstander JVC speelt vandaag (zondag) uit tegen VIOS-W.
WV-HEDW : Dion Thomas; Ken Raghoebar (69. Tijn van Velzen), Sureyo Macrander, Levy van Lierop (46. Mick van Moerkerk), Tim de Jong, Oscar Abouseada; Jordy Dijkhuizen (66. Damien de Vegt), Tim Correia, Peer van Paasen: Dylan Cardol, Mats Eising (88. Rida Najib) ; niet-ingezet : Paul Agne, Romeo Fecunda, Nathan Solagnier
Verslag: Andre Lopes Dias
De mening van trainer/coach Tom Verhoek
" De eerste helft zijn wij vrij comfortabel aan de bal, vinden wij Oscar en Ken veel op de helft van de tegenstander en komen wij tot 3 kansen. Namelijk met Jordy die een teenlengte te kort komt, Correia op de lat en een kopbal van Mats van de doellijn gehaald door hun keeper.
Verdedigend zag het erin mijn ogen eigenlijk 90 minuten vrij goed uit. Ik moet jongens als Sureyo, Ken, Tim de Jong en Oscar een compliment geven voor hun duelkracht en het doordekken.
Maar toch staan wij met rust met 0-2 achter na een bal die Levy verkeerd inschat en een ingooi voor ons die 5 seconde later in onze goal ligt.
De tweede helft vond ik ons aan de bal veel minder. Juist met het inbrengen van Mick en Damien hoopte ik meer balvastheid te krijgen en een betere verzorging van het spel op de helft van de tegenstander (die inmiddels ver teruggezakt stond op eigen helft). Maar daarin zijn wij als team niet geslaagd.
En ja dat doet pijn, zeker omdat ik vond dat een aantal spelers de urgentie in het verdedigen en meters maken zeer goed hebben opgepakt. Dan zou het zo fijn zijn als het dan ook een keer onze kant op valt."
Het Amsterdamsche Voetbal: Regen, strijd en herinneringen. Weerzien in de regen: WV-HEDW-Sporting Martinus eindigt in Amstelveens voordeel
Nog meer prachtige foto's van Joost Rietdijk staan hier.
Uitgebreide video-samenvatting van de wedstrijd in het voetbalprogramma van 1Amstelveen (tussen 7:40 en 19:25). Ook een interview met Tom Verhoek.